16.03.2018 22 березня День води

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.

Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

14.03.2018 Висновок з оцінки впливу на довкілля. Роль громадськості у прийнятті управлінських рішень.

Наприкінці минулого року прийнято Закон України «Про оцінку впливу на довкілля, який передбачає запровадження нового документу – висновку з оцінки впливу на довкілля (на заміну висновку державної екологічної експертизи). Слід зазначити, що оцінка впливу на довкілля спрямована на попередження та запобігання шкоди довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

01.03.2018 Ліси національного природного парку «Синевир» поділено на категорії

У одній із найбільших природоохоронних установ області усі ліси поділено на категорії та виділено особливо захисні ділянки.  Рішення „Про погодження поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних ділянок на території національного природного парку „Синевир” прийнято на 10 сесії Закарпатської обласної ради.

01.03.2018 Депутати прийняли ряд рішень щодо зон санітарної охорони

Серед розглянутих питань, на 10- й сесії обласної ради, зокрема, є рішення щодо затвердження проекту зон санітарної охорони ділянки Поляна Купіль Полянського родовища вуглекислих мінеральних вод (свердловини № 2 р та № 3р). Цим документом передбачено встановлення меж першого, другого поясів зон санітарної охорони свердловин № 2р, третій пояс є спільним для обох свердловин.

27.02.2018 Як запобігти утворенню стихійних сміттєзвалищ?

На об’єднаному засіданні робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів та постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, яке відбулося 23 лютого у облдержадміністрації, гостро піднімалися питання щодо ситуації в області у сфері поводження із відходами.