15.11.2017 Трофей чи наслідок людської деградації?

Неприємна звістка про впольовану рись на Рахівщині швидко облетіла соціальні мережі. Прикрішою вона стала ще й тому, що браконьєром виявилася людина, яка, навпаки, повинна вживати усіх заходів, що б подібного не сталося у карпатському лісі. „Героєм” виявився лісничий Устеріцького лісництва ДП “Рахівське ЛДГ”. У Карпатах, за даними наведеними у Червоній Книзі України, залишилося близько 400 особин рисі, на території Полісся — до 80–90 особин. Природоохоронний статус виду – рідкісний!  Причиною зміни чисельності вважається — деградація місць існування, фрагментація ареалу, збіднення кормової бази та браконьєрський відстріл.

12.11.2017 Внесено зміни до порядку видачі лімітів на спецвикористання природних ресурсів

Уряд вніс зміни до положень про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду та про порядок установлення лімітів використання природних ресурсів загальнодержавного значення.Постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 819 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459”

11.11.17 Відбулася презентація екологічної літератури

Під час зустрічі директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Сергія Рішка із представниками обласних засобів масової інформації відбулася презентація еколого-освітньої літератури, що видана за ініціативи департаменту за підтримки Закарпатської облради та облдержадміністрації. Книжка-фотоальбом «Дар Бога. Закарпаття» – це лаконічна та яскрава подорож краєм дива і краси – Срібною землею.

10.11.2017 Про збереження пралісів на брифінгу розповідав директор департаменту екоресурсів Сергій Рішко

Нещодавно виповнилося десять років тому,  як у рамках міжнародної програми та за фінансової підтримки Уряду Нідерландів, фахівці на основі дослідження лісових екосистем у Карпатському біосферному заповіднику встановили, що тут зростають праліси площею понад 60 тисяч гектарів. Праліси – це лісові екосистеми, які розвиваються під впливом лише природних стихій та явищ, пройшли повний цикл розвитку без будь-якого втручання людини, структури яких визначаються виключно чинниками природного середовища.

23.10.2017 Не спалюйте опале листя!

Осінь – пора року, коли природа готується до зими. Опале листя різнобарвними килимами устелює подвір’я і доріжки, у повітрі пахне осінніми ароматами… Однак, цю  картину доповнює їдкий дим – і так із року в рік. Опале листя та засохлі бур’яни, трави, інші рослинні залишки часто спалюються господарями присадибних ділянок як у містах так і у селах. Клуби сіро-чорного диму піднімаються над нашими населеними пунктами.