Архів 2013 року

З Новим роком та Різдвом Христовим!!!

25.12.2013 Можна зустріти Новий рік, не зрубуючи ялинку!

Ліси – важлива і особлива частина земного ландшафту. Вони захищають грунт від ерозії, виробляють кисень, яким ми дихаємо, це скарбниця багатьох видів флори та фауни. Ліси є складовою біосфери і відкритими екосистемами зі складним рівнем організації взаємопов’язаних його компонентів. Загальнопланетарне значення лісів очевидне так само, як і те, що вони є водночас найкращими захисниками і осередками біорізноманіття.

20.12.2013 Вийшов новорічний еколого-освітній альманах від департаменту екоресурсів!

У новому числі альманаху, який підготував Департамент екоресурсів Закарпатської ОДА, читачам запропоновано подорож неповторними Карпатськими полонинами та вершинами гір. Усі фото є унікальними, авторськими і неповторними. Їх люб’язно для альманаху надав заступник начальника відділу державної екологічної експертизи та моніторингу довкілля департаменту Остап Цапулич.
Напередодні Новорічно-Різдвяних свят редакційна колегія альманаху вирішила своїм читачам подарувати святковий настрій та змалювати красу зимового відпочинку. Насолоджуйтеся переглядом!

20.12.2013 Департамент екоресурсів відвідали студенти-екологи.

Сьогодні у департаменті екоресурсів Закарпатської ОДА його співробітниками та науковцями біологічного факультету УжНУ було проведено спільну відкриту лекцію на тему «Система охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області та стратегія розвитку природно-заповідного фонду регіону» для студентів ІІ курсу хімічного факультету УжНУ, які здобувають спеціальність «екологія».

17.12.2013 Спогади старого бокораша

Залишилися в минулому багато професій, про які нині хіба на картинах та в музеях можна довідатися. Розглядаючи вцілілі експонати Музею Лісу та сплаву, що зараз розташовані у Візит-центрі НПП «Синевир», промайне чимало здогадок. Та найкраще почути про далеке минуле наших земляків з перших вуст. Робота бокораша нині вже не потрібна, однак вона була серед тих, яка вимагала не тільки фізичної підготовки та спритності, а й добре розуміння природи: відчуття стихії та законів природи. Відвідуючи Міжгірський район – батьківщину відважних бокорашів, ми познайомилися із Миколою Васильовичем Бобиком, який розповів багато цікавого про життя-буття верховинців у повоєнні роки.