13.07.2017 Букові праліси двох нацпарків краю включено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

7 червня букові праліси та старовікові ліси Карпат та Поділля були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об’єкта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини». Тепер він має назву «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи» і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять – додані Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.

До згаданого об’єкту включено нові масиви українських пралісів: Дарвайка (1588,46 га), Квасовець (561,62 га), Стримба (260,65 га), Вільшани (454,31 га), що на території НПП “Синевир”, 753,48 га в заповіднику “Горгани”, 384,81 га – у “Розточчі”, масиви Великий Діл (1164,16 га) та Іршавка (93,97 га) – у НПП “Зачарований край” та масив “Сатанівська Дача”, площею 212,01 га.

Довідково. Праліси — це угруповання, які виникли і розвиваються природним шляхом під впливом лише природних факторів і пройшли принаймні один повний цикл розвитку без будь — якого втручання людини, видова, вікова і просторова структура яких відзначається виключно чинниками навколишнього середовища. Згідно з визначенням у звіті Конференції Міністрів лісового господарства Європи (MCFPE) у 1996 р. терміну „праліс” це — лісовий масив, який ніколи не зазнавав людського втручання і у структурі та динаміці якого відображені етапи природного розвитку, а його ґрунти, клімат, флора, фауна і життєві процеси не були зруйновані чи змінені через лісокористування, випас худоби або інший прямий чи непрямий вплив людини.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.