14.08.2017 Інвазійні види рослин – шкідливі та отруйні

Влітку мешканці Закарпаття потерпають від борщівника Сосновського та амброзії. Серпень – початок їх активного цвітіння. Це рослини, які спричинюють сильні опіки та алергію.

Борщівник потрапив на Закарпаття у середині минулого століття із Росії, рослину розглядали як перспективну сільськогосподарські культуру, якою планували годувати велику рогату худобу. Відомо, що такий експеримент бажаного результату не дав, однак в області залишилася проблема у вигляді інвазійної рослини.

Амброзія теж була завезена із перспективою як кормова рослина, а у результаті рослина стала жахом для людей з цим видом пилкової алергії. Вона не опікає, але спричиняє сильні алергійні реакції.

Наразі настає період, пов’язаний з неприємними симптомами. Зазвичай цвітіння амброзії починається в кінці липня і завершується з першими заморозками. Кожна рослина амброзії виробляє близько мільярда пилкових зерен, які подорожують разом з вітром і здатні долати відстань понад 400 кілометрів.

Алергологи вважають крихітний пилок амброзії одним з найбільш агресивних алергенів, який поряд з алергічною реакцією, може викликати і астму. Інші бур’янисті трави і дерева не викликають такого обширного спектру впливу пилку на шкіру і слизову людини.

Поширення бур’янів у Закраппатті – це проблема не нова, але потребує постійного інформування населення. Особливу небезпеку, на сьогодні, становить розповсюдження інвазійних видів рослин, що є однією із причин зниження біорізноманіття у регіоні.

Відповідно до рішення Закарпатської обласної ради від 23.03.2017 року №721 „Про затвердження Переліку інвазійних видів рослин Закарпатської області” на території нашого регіону нараховується  31 вид інвазійних рослин. Серед них амброзія полинолиста й борщівник Сосновського. Ці рослини та інші, які не характерні для рослинного покриву Закарпатської області, становлять загрозу й для місцевого біорізноманіття. Наведені види бур’янів поширені переважно на узбіччі доріг, меліоративних каналах, на закинутих пасовищах та ріллі. Сприятливими факторами для поширення усіх видів адвентивних рослин є відсутність у місцевій флорі рослин-конкурентів, а також комах та тварин, що їх поїдають. Крім того, деякі з цих бур’янів небезпечні та отруйні.

Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації закликає органи місцевого самоврядування звернути увагу на проблему розповсюдження інвазійних видів рослин – шкідливих бур’янів та вжити потрібних заходів щодо її ліквідації.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.