26.09.2017 На Іршавщині відбулася науково-практична конференція

Днями у с. Горбок Іршавського району відбулася конференція на екологічну тематику «Природні ресурси – як рекреаційний потенціал Закарпатської області». Відкрив захід директор департаменту екоресурсів Сергій Рішко. У своєму виступі доповідач торкнувся як досягнень обласної влади у природоохоронній справі, так і наголосив на деяких невирішених проблемах сьогодення. Детально розповів і про природно-заповідні території та об’єкти Іршавського району. За його словами, нині на території Іршавського району знаходиться 20 територій та об’єктів природно-заповідного фонду (далі – ПЗФ) загальною площею 9170,51 га, з них 4 загальнодержавного значення на площі 8674,0 га та 16 місцевого значення на площі 496,51 га. Площа ПЗФ до загальної площі району становить 9,53 %. Площа ПЗФ району до загальної площі області становить 0,71 %. Всього на території Іршавського району знаходиться Національний природний парк „Зачарований край”, 2 заказники загальнодержавного значення, 1 пам’ятка природи загальнодержавного значення, 2 заказники місцевого значення, 14 пам’яток природи місцевого значення.

Із доповіддю про природні ресурси Закарпатської області, зокрема об’єкти природно-заповідного фонду та рекреації виступив заступник начальника відділу державної екологічної експертизи та моніторингу довкілля Остап Цапулич.

Під час обговорення торкнулися питання, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, відтворення природних комплексів, земельних та водних ресурсів, формування регіональної екологічної мережі, раціональне використання рекреаційних ресурсів територій та об’єктів природно-заповідного фонду для стимулювання економічної активності, збільшення площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду, забезпечення екологічних принципів у збереженні і використанні водних ресурсів регіону, у т.ч. запасів чистої питної та мінеральної води тощо. За результатами конференції прийнята резолюція, яка опрацьовується спеціалістами, та буде взята за основу у зверненнях до обласної влади та місцевих органів влади.


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.