27.09.2017 У КБЗ відбулася Міжнародна науково-практична конференція

27 вересня 2017 року розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція „Десятиріччя створення об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”: історія, стан та проблеми організована Карпатським біосферним заповідником, за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України й Закарпатської обласної державної адміністрації і пройшла під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Захід відбувся за фінансової підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації та облради.

Серед запрошених науковці, представники органів влади, природоохоронних установ та громадських організацій із України, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Румунії, Угорщини, а також Словаччини.

Від імені Закарпатської обласної державної адміністрації виступив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак. У вітанні до учасників конференції, він зокрема, відмітив про те, що об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат” становить надзвичайну цінність на світовому рівні як взірець недоторканних природних лісових комплексів. Від імені обласної влади подякував за десятилітню роботу, проведену науковцям Карпатського біосферного заповідника. Відмітив вагомий вклад заступника директора заповідника, професора Федора Гамора в організацію номінування пралісів Карпат до Всесвітньої природної спадщини. «Відрадним є той факт, що у цьому році до переліку Всесвітньої спадщини додані нові кластери пралісів на території нашого краю, а саме ділянки Національного природного парку „Синевир” та НПП «Зачарований край». Звичайно, це є визначною подією як для природоохоронних територій, так і для нашої держави загалом», — відмітив Юрій Шпонтак.

Вітали учасників конференції й голова Рахівської районної державної адміністрації Павло Басараба, представники іноземних делегацій та активні громадські діячі. На пленарних засіданнях та у роботі секцій презентовано й обговорено десятки доповідей та повідомлень, які стосуються нових досліджень старовікових лісів, нових методів моніторингу та дослідження на об’єктах Спадщини й на інших природоохоронних територіях.

У рамках конференції відбулося засідання Спільного менеджмент-комітету українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німечини», на якому підбито підсумки розширення транскордонного об’єкта та обговорено особливості інтегрованого менеджменту новоутвореного об’єкта спадщини.

Обговорено нову редакцію Спільної Декларації про наміри між Міністерством екології та природних ресурсів України, федеральним Міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки реакторів Федеративної Республіки Німеччини і Міністерством охорони навколишнього середовища Словацької Республіки щодо співпраці з охорони та управління спільним об’єктом Всесвітньої спадщини у зв’язку із його розширенням. У ході обговорення торкнулися й  перспективи будівництва міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат на базі Карпатського біосферного заповідника.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.