05.10.2017 Підбито підсумки десятилітньої міжнародної співпраці

У рамках конференції „Десятиріччя створення об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту», яка відбулася днями у Рахові, проведено засідання Спільного менеджмент-комітету українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німечини», на якому підбито підсумки розширення транскордонного об’єкта та обговорено особливості інтегрованого менеджменту новоутвореного об’єкта спадщини.

До складу Спільного менеджмент комітету від України ввійшли представники природоохоронних територій Закарпатської області, науковці Ужгородського національного університету та спеціалісти департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

На засіданні заслухали звіт представника Словаччини щодо реалізації рішень (рекомендацій) які були розроблені під час останнього засідання Спільного менеджмент-комітету у Словаччині. Представник делегований від Інституту екології Е.С.О. (Австрія) Богдан Проць розповів про підсумки розширення українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та особливості інтегрованого менеджменту новоутвореного об’єкту спадщини „Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи”. Директор КБЗ Микола Рибак поінформував про заходи адміністрації заповідника щодо збереження букових пралісів КБЗ як найбільшої частини об’єкта Всесвітньої спадщини. Детально про досвід реалізації в Україні інтегрованого менеджмент-плану, а також про перспективи будівництва Міжнародного навчально-дослідного центру у Рахові доповів заступник директора Карпатського біосферного заповідника професор Федір Гамор.

Під час тривалих дискусій та внесення пропозицій і доповнень учасники прийняли проект Спільної Декларації про наміри між Міністерством екології та природних ресурсів України, федеральним Міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки реакторів Федеративної Республіки Німеччини і Міністерством охорони навколишнього середовища Словацької Республіки щодо співпраці з охорони та управління спільним об’єктом Всесвітньої спадщини у зв’язку із його розширенням. За наполегливою пропозицією заступника директора Карпатського біосферного заповідника професора Федора Гамора, одним із пунктів внесено питання щодо будівництва Міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат на базі Карпатського біосферного заповідника. Центр матиме кілька важливих функцій, серед яких, зокрема, налагодження звязків, екоосвіта, інформування громадськості та залучення місцевих громад.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.