23.10.2017 Не спалюйте опале листя!

Осінь – пора року, коли природа готується до зими. Опале листя різнобарвними килимами устелює подвір’я і доріжки, у повітрі пахне осінніми ароматами… Однак, цю  картину доповнює їдкий дим – і так із року в рік. Опале листя та засохлі бур’яни, трави, інші рослинні залишки часто спалюються господарями присадибних ділянок як у містах так і у селах. Клуби сіро-чорного диму піднімаються над нашими населеними пунктами. А іноді, особливо за гарної погоди, кілька місць спалювання, задимлюють величезну площу населених пунктів. Ті, хто утилізує таким чином рослинні рештки напевно й не уявляють, які речовини виділяються у повітря при спалюванні, адже пестициди та отрутохімікати, накопичені рослинами за сезон, виділяються в повітря. До того ж, тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму.

Крім цього при згорянні листя та рослин виділяються важкі метали, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. А така речовина як бензопірен може викликати ракові захворювання. Часто у купку із опалого листя потрапляють пластикові пляшки, залишки меблів та автомобільні шини.

До речі, законодавством передбачена відповідальність! Відтак, відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та становить від 170 до 340 гривень для громадян  і від 850 до 1190 гривень для посадових осіб, а в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — від 340 до 680 гривень для громадян і від 1190  до 1700 гривень для посадових осіб.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 до 255 гривень і на посадових осіб — від 255 до 850 гривень, а якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то від 255 до 850 гривень — на громадян і  від 595 до 1020 гривень — на посадових осіб.

Крім того, відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.