28.11.2017 Смарагдова мережа в Україні: історія та перспективи

27 листопада 2017 року на біологічному факультеті Ужгородського національного університету відбувся навчальний семінар з проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі), участь в якому взяв заступник начальника відділу біоресурсів департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної адміністрації Дмитро Томенчук.
Навчальний семінар організовано ДВНЗ „УжНУ”, фондом Природна спадщина (Польша), МБО „Екологія-Право-Людина”.
На навчальному семінарі присутніх ознайомили із засадами проектування мережі Емеральд в Україні у 2009-2016 роках, а також проаналізовано участь громадськості та науковців у проектуванні мережі Емеральд. На форумі обговорили тему створення неформальних регіональних робочих груп з проектування мережі Емеральд та подальшої роботи по розробці «тіньового списку» територій, які пропонується включити до мережі Емеральд в Україні.
Семінар проводився у рамках проекту «Залучення громадських організацій і науковців у створення «тіньового списку» територій мережі Емеральд в Україні».
Довідково. Смарагдова мережа Європи – це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття, в країнах Європи і деяких — Африки. Створена 1998 року для виконання Бернської конвенції 1979 р. і підтримується державами — членами Ради Європи.
У країнах Євросоюзу для виконання Бернської конвенції створено мережу Natura 2000 (з більш розвиненою юридичною базою), яку розглядають як їхній внесок у проект Смарагдової мережі.
Мета цього масштабного проекту — виділити і взяти під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. При оцінці території для включення до Смарагдової мережі Європи враховується: чи мешкають тут види рослин і тварин, яким загрожує зникнення, чи являє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин, чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття, чи зустрічається тут унікальне місцепроживання.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.