18.12. 2017 В Україні з’явиться єдиний реєстр із оцінки впливу на довкілля

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», введений в дію з 18 грудня 2017 року передбачає, що подача документів для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Реєстр зараз працює у тестовому режимі з базовим функціоналом, який у подальшому буде розширено та включатиме необхідні інформаційно-довідкові матеріали щодо процедури оцінки впливу на довкілля.

Новий механізм створить належні умови для збереження навколишнього природного середовища. ОВД дозволить зменшити ризики інвесторів, адже вони зможуть оцінити технічні, територіальні альтернативи планованої діяльності та обрати кращий варіант до початку її реалізації.

Єдиний  реєстр дозволить усім заінтересованим сторонам  ознайомитись із відкритими процедурами з оцінки впливу на довкілля та швидко знайти дані по яким об’єктам чи видам діяльності здійснюється ОВД у різних регіонах України.

Розробка та підтримка функціонування Реєстру здійснюється у співпраці з Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Шведського Королівства. Пілотні проекти щодо розгляду перших справ з ОВД будуть здійснюватися за міжнародної технічної допомоги, зокрема у співпраці з проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA).

При Мінприроди України також працює телефонна гаряча лінія з отримання  додаткових консультацій щодо практичного функціонування ОВД

Відтак, Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» передбачений Угодою про асоціацію з ЄС та впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість існуючої екологічної експертизи. Законом також визначено переліки видів діяльності та об’єктів, які підлягають ОВД та щодо яких буде здійснюватись ОВД або на рівні Міністерства, або на рівні Департаментів/Управлінь з питань екології обласних державних адміністрацій.

Відповідно до Закону здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Стадії та строки подання і зразки документів, необхідних для отримання висновку з ОВД чітко визначені Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля, який нещодавно було ухвалено КМУ.

Отримання висновку з оцінки впливу на довкілля суттєво відрізняється від інших процедур отримання дозвільних документів. ОВД – це комплексна стадійна процедура з чіткими строками, яка є повністю прозорою і транспарентною та створює сучасні засади участі громадськості під час планування діяльності.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.