26.12.2017   Теоретики, практики та природоохоронці обговори актуальні питання у сфері планування та організації садово-паркових об’єктів

Днями в Ужгороді відбулася науково-практична конференція на тему «Обмін досвідом у сферах планування та організації садово-паркових об’єктів, природокористування та охорони навколишнього природного середовища у населених пунктах на території Закарпатської області» за участі науковців краю, спеціалістів департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації та представників органів місцевого самоврядування.

Основною метою конференції було обмін актуальною інформацією між науковцями, представниками органів місцевого самоврядування та природоохоронцями області у галузі планування та організації садово-паркових об’єктів, а також налагодження подальшої співпраці між зацікавленими сторонами..

Із вступним словом виступив директор департаменту екоресурсів Сергій Рішко, який зауважив на актуальності теми та висловив сподівання щодо посилення комунікації між науковими установами та державними органами, щоб через взаємну співпрацю впроваджувати екологічні розробки науковців краю, а наукові дослідження повинні стати частиною виважених управлінських рішень.

Директор департаменту відмітив, що Закарпаття завжди було рекреаційним регіоном та за останні десятиліття, у зв’язку із певними економічними труднощами, природоохоронна діяльність дається важче. «Однак, завдяки зусиллям природоохоронців, науковців та активної громадськості краю вдається докладати максимум зусиль для того, щоб наша діяльність була на високому рівні. Україна нині лише продовжує формувати свій природно-заповідний фонд, тому актуальним залишається питання розширення існуючих, вивчення нових територій, які мають екологічну, рекреаційну та наукову цінність. Станом на сьогодні в області знаходиться 465 об’єктів природно-заповідного фонду на площі 178,8 тис. га, серед яких Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний природний парк, Національні природні парки “Синевир” та “Зачарований край”, регіональний ландшафтний парк “Притисянський”, “Синяк”, 19 заказників загальнодержавного значення, 55 заказників місцевого значення, 9 пам’яток природи загальнодержавного значення, 329 пам’яток природи місцевого значення, 9 заповідних урочищ місцевого значення, 35 пам’яток садово-паркового мистецтва та 2 дендропарки місцевого значення» – повідомив Сергій Рішко.

Із доповіддю виступили викладачі географічного факультету УжНУ. Зокрема розкрили тему про 3D моделювання у сфері планування та організації території, інвентаризацію та моделювання садово-паркових об’єктів населених пунктів Закарпатської області. Цікаву доповідь про моделювання парків Ужгорода розкрили науковці кафедри лісівництва та кафедри землевпорядкування Андрій Мигаль, Марія Ничвид та Ярослав Ваш. Науковці за допомогою сучасних комп’ютерних програм показали, як можуть виглядати майбутні зелені зони. Декан географічного факультету Іван Калинич висловив сподівання про плідну співпрацю із органами місцевого самоврядування, зокрема, студенти факультету під керівництвом викладачів можуть виконати роботи у сфері моделювання садово-паркових об’єктів не тільки обласного центру, а й будь якого іншого населеного пункту області. У цьому питанні його підтримав головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, який запропонував негайно заключити договір про надання таких послуг науковцями УжНУ.

Про особливості встановлення меж ПЗФ місцевого значення та особливості ведення кадастру вторинних ресурсів у Європейських країнах на прикладі Швеції розповів завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру Владислав Пересоляк. У своїй доповіді він торкнувся й теми вторинних ресурсів та відходів виробництва, зауважив про паводкові явища в області та причини їх виникнення у поточному році.

Заступник начальника відділу державної екологічної експертизи та моніторингу довкілля департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Остап Цапулич розповів про геоінформаційну систему моніторингу довкілля Закарпатської області.

Відкрита дискусія науковців, архітекторів та спеціалістів департаменту екології дала змогу учасникам торкнутися й інших проблемних та актуальних питань, які згодом можуть стати темою наступних таких форумів. За результатами роботи учасників конференції будуть опубліковані матеріали, які ввійдуть в окрему збірку статей.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.