27.12.2017 Про Національний план управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів говорили на засіданні робочої групи

Сьогодні в обласній державній адміністрації засідала робоча група з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів.

На порядку денному – надання пропозицій до проекту Національного плану управління відходами з урахуванням Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, а також особливостей взаємодії та співробітництва в системі місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування.

До складу робочої групи ввійшли представники департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації, департаменту інфраструктури, розвитку і утримання автодоріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства, представники Закарпатського облуправління лісомисливського господарства, управління водних ресурсів, Громадської ради при ОДА та інші спеціалісти структурних підрозділів облдержадміністрації. Провів засідання заступник директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Шпонтак, який поінформував присутніх про функціонування і паспортизацію діючих місць видалення відходів, а також про те, що у відповідності з нормою закону «Про відходи» захоронення неперероблених (необроблених) побутових  відходів з 1 січня 2018 року заборонено. З приводу чого розглядались проблемні питання недосконалості системи поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) та шляхи їх вирішення на території області.

Спеціалістами департаменту екоресурсів, зокрема, зроблено наступні заходи: уточнення даних інвентаризації та електронного сервісу «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» організованих місць видалення відходів (далі МВВ) та місць стихійних сміттєзвалищ (далі МСС); зібрано інформацію про наявність схем санітарної очистки населених пунктів; зібрано та упорядковано перелік суб’єктів господарювання усіх форм власності, які надають послуги у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Згідно з матеріалами інвентаризації на території Закарпатської області обліковано 383 звалищ твердих побутових відходів (далі ТПВ), в тому числі 143 санкціонованих та 240 несанкціонованих. З облікованих 143 санкціонованих МВВ 58 сміттєзвалищ (41%) паспортизовані. Схеми санітарної очистки розроблені для 165 населених пунктів області, 39 суб’єктів господарювання надають послуги у сфері поводження з ТПВ, централізоване вивезення побутових відходів здійснюється у близько 340 населених пунктах області.

За результатами засідання підготовлено проект доручення першого заступника голови Закарпатської облдержадміністрації, яким буде рекомендовано уповноваженим органам здійснити наступні заходи:

забезпечити виконання власниками паспортизованих МВВ актуалізації даних затверджених паспортів та власниками непаспортизованих МВВ їх паспортизацію протягом І-ІІ кварталів 2018 р.;

забезпечити організацію розроблення схем санітарного очищення населених пунктів області;

забезпечити ліквідацію МСС з наданням підтверджуючих документів щодо їх усунення та вжитих заходів щодо запобігання їх утворення в майбутньому;

посилити контроль у сфері поводження з відходами;

узагальнити інформацію про дані спостережень (моніторингу) за якістю вод, ґрунтів та атмосферного повітря у районі МВВ області.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.