02.02.2018 Незабаром буде представлено рамковий закон України про відходи, який визначатиме нові механізми управління сферою відходів

Днями у Мінприроди України відбулося перше засідання робочої групи з питань розроблення  Національного плану управління відходами, на якому Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що найближчим часом буде представлено рамковий закон України про відходи, який визначатиме нові механізми управління сферою відходів.

Зокрема Міністр відмітив, що у парламенті зараз понад 20 різних законопроектів, розроблених і зареєстрованих протягом останніх років. Не всі з них відповідають розробленій Стратегії та враховують вимоги європейських директив, які ми зобов’язалися імплементувати у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Розроблено рамковий закон України про відходи, який змінить механізми поводження з відходами в нашій країні. Закон презентують найближчим часом. Також протягом року у рамках Стратегії управління відходами та Національного плану, над яким зараз також триває робота, буде розроблено ще ряд сегментарних законів для цієї сфери. Мова йде про закон щодо збору, утилізації та поводження з небезпечними відходами.

Нагадаємо, що у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо. Нова Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також Стратегією передбачено впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.