14.02.2018 Карпатські бджоли типу Синевир – генетичний скарб Карпат

Бджільництво у Закарпатті – це окрема велика віха історії нашого краю. Наша область вважається колискою карпатських бджіл, тут здавна проводилися дослідження та селекція як співробітниками відповідних інститутів так і пасічників-любителів. Завдання єдине – досягти найкращих показників цінного і цілющого продукту —  меду. Адже мед володіє масою корисних властивостей, використовується при лікуванні різних захворювань, славитися своїми протимікробними і антибактеріальними властивостями. Калорії, що містяться у меді, допомагають відновлювати сили після хвороб та операцій, дають заряд енергії на весь день і знижують рівень стресу.

В області діє громадська організація Закарпатська спілка пасічників «Срібний край», до складу якої входять близько 600 пасічників з усієї області, які утримують понад 40 тисяч бджолиних сімей. Це люди, які поставили собі мету — збереження чистопородних карпатських бджіл, які є визнаним генетичним скарбом Українських Карпат. Зараз вони працюють над розробкою програми із розвитку бджільництва та збереження чистопородних карпатських бджіл, яких ще називають золотими бджолами.

Карпатські бджоли майже півстоліття вивчаються і досліджуються під пильною увагою бджолярів та вчених. Бджолярі кажуть, що це майже найбільш універсальна бджола, яка добре почувається як у південних районах так і в північних, а також в степовій зоні та гірській. За різних кліматичних умов, карпатська бджола найкраще пристосовується.

Зокрема, хороші життєві показники у карпатської бджоли типу Синевир. Роботи зі створення типу проводилися співробітниками відділу розведення і селекції карпатських бджіл ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича». Відповідальний за виконання робіт відомий у краї бджоляр Віктор Папп. За час дослідження обстежено близько 600 сімей бджіл у 17 населених пунктах гірських Міжгірського та Хустського районів. У різні періоди виділено та придбано 21 чистопородну автохтонну бджолину сім’ю, 16 з яких становили основу дослідних генеологічних груп. Зараз дослідна група чистопородних сімей нараховує  280 бджолиних сімей синевирського типу, що розташовані на різних точках. Ці бджоли достатньо миролюбні, не рійливі, з відмінною зимостійкістю, у них переважає суха печатка меду. При виробничих випробуваннях в умовах Закарпатської області при інтенсивному бджоловеденні від кращих сімей отримували близько 80 кг товарного меду за сезон.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.