27.02.2018 Як запобігти утворенню стихійних сміттєзвалищ?

На об’єднаному засіданні робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів та постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, яке відбулося 23 лютого у облдержадміністрації, гостро піднімалися питання щодо ситуації в області у сфері поводження із відходами. Засідання проводив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Дуран. На порядку денному розглянуто питання стихійних сміттєзвалищ в області та розглянуто реєстрові карти об’єктів утворення відходів та актуалізованих даних паспортів місць видалення відходів.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Юрій Шпонтак, зауважив, що серед супутніх проблемних питань, які пов’язані із наявністю стихійних сміттєзвалищ, виокремлено наступні: не здійснюється сплата екологічного податку за розміщення відходів; відсутня паспортизація місць видалення відходів, через що їх функціонування є незаконним; неконтрольоване використання земельного ресурсу, що спричиняє забруднення довкілля.

У ході жвавих дискусій та обговоренні слушних думок, присутні прийняли, наступні рішення:

  1. Направити переліки місць стихійних сміттєзвалищ постійно діючим комісіям з питань поводження з безхазяйними відходами, створеним при райдержадміністраціях, міськвиконкомах та об’єднаних територіальних громадах.
  2. Провести нараду з представниками податкової служби з метою врегулювання питання сплати екологічного податку за розміщення відходів.
  3. Ініціювати зустріч з депутатами Верховної Ради України від Закарпатської області для вирішення проблемних питань пов’язаних із розташуванням місць видалення відходів.
  4. Погодити актуалізовані дані паспортів місць видалення відходів Мукачівського, Виноградівського, Берегівського, Новоселицького (Перечинський район) сміттєзвалищ та затвердити реєстрову карту об’єкту утворення відходів (далі — ОУВ) КП «Водоканал м. Ужгорода».
  5. Направити лист до Держекоінспекції у Закарпатській області із пропозицією перевірити факт відсутності сміттєзвалища в урочищі «Чийпешів ярок» с. Заболотне Іршавського району.
  6. Органам місцевого самоврядування розробити схеми санітарної очистки підвідомчих територій.

У ході обговорень торкнулися й інших проблем ефективного поводження з побутовими відходами. Присутні погодилися, що вихід можливий через запровадження в області системи сортування побутового сміття та переробку його на підприємствах, які працюють із вторсировиною.

Нагадаємо, що Ecomapa.gov.ua – інтерактивна мапа сміттєзвалищ поповнилася новим інформаційним сервісом, який дозволяє за кілька хвилини визначити розташування найближчого пункту приймання вторинної сировини у кожному регіоні України!

Загалом на мапі відображено понад 7оо пунктів на всій території України з їх контактними даними та класифікацією видів вторинної сировини, яку там приймають (батарейки, люмінесцентні лампи, макулатура, пластик, скло). Найбільше таких об’єктів зареєстровано у Києві (119), на Закарпатті (75), а також на Харківщині (84) та Дніпропетровщині (37).

Звичайно, зібрана в одному місці інформація про пункти приймання вторсировини не лише спростить їх пошук, але й дозволить залучати все більше громадян до роздільного збирання сміття. Це вкрай актуальна тема, враховуючи не лише зобов’язання України перед ЄС, але й весь той негативний вплив, якого зазнає природа і самі люди через неправильне поводження із відходами.

Нині питання сортування сміття вимагає нових підходів і змін у вихованні та свідомості громадян. Відомо, що змішані відходи – це сміття, а зібрані роздільно є ресурсами.

Щоб знайти необхідний об’єкт, потрібно під зображенням Інтерактивної мапи сміттєзвалищ (https://ecomapa.gov.ua/) знайти рядок «Шари» та обрати зі списку «Пункти прийому вторсировини». Позначення на карті змінять свій колір на синій, тепер залишилося серед них обрати найближчий пункт прийому.

Новий сервіс працює вже зараз дозволяє користувачам вносити корективи до розміщеної інформації у випадках, коли пункт приймання вторсировини не було виявлено за вказаною адресою або вказана контактна інформація є неточною.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.