20.03.2018 Про стан та охорону корисних копалин Закарпаття говорили на засіданні Координаційної ради

16 березня, на виїзному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради говорили про стан, охорону та перспективи ефективного використання мінерально-сировинних ресурсів області, а також про роль і завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області з ефективного використання туристично-рекреаційних можливостей Закарпаття. Зібрання відбулося у селі Солочин Свалявського району під головуванням голови облради М.Рівіса.

Про стан мінерально-сировинної бази на території області присутніх поінформував заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Шпонтак. Він, зокрема, зазначив, що на території Закарпаття розвідано 284 родовищ корисних копалин із 26 видів різноманітних корисних копалин. Найбільш поширені –корисні копалини для будівництва та мінеральні води. Зокрема, на території області нараховується 179 родовищ корисних копалин для будівництва, з яких нині 63 – ліцензовані. Серед унікальних – родовища цеоліту, мармуру та перліту, які видобуваються тільки у Закарпатті. Широко розповсюджені родовища кам’яної сировини для виготовлення облицювальних плит з мармурів світлих відтінків, для виробництва скла, фарфору і фаянсу. Серед родовищ гірничо-хімічного напрямку в області присутні сіль кухонна, сировина для вапнування кислих ґрунтів, барит та сировина для мінеральних фарб.

У своєму виступі Юрій Шпонтак наголосив і на основні вимоги до охорони надр, на негативних чинниках змін екологічного стану у місцях розробки корисних копалин та порушення вимог природоохоронного законодавства.

У ході ділової дискусії підняли питання ставки екологічного податку. Нині у Закарпатській області в обласний бюджет відраховується 20%, в державний – 55%,  в місцеві ( сільради та міські ради ) – 25%. Відтак, члени Координаційної ради рекомендували направити звернення до вищих ешелонів влади про внесення змін до Бюджетного кодексу України з тим, аби до обласного бюджету переказувати 50% та по 25 % – до державного і місцевих бюджетів.

За результатами обговорення питання, рекомендовано департаменту екології та природних ресурсів ОДА, подати на розгляд обласних обранців звернення до Держгеонадр України щодо позбавлення спецдозволів (ліцензій) на користування надрами надрокористувачів, які без поважних причин не розробляють родовища більше 2-х років; надання повноважень із видачі спецдозволів на корисні копалини місцевого значення облраді; спрощення процедури отримання спецдозволів (ліцензій) на використання надр.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.