06.06.2018 КБЗ – 50 років!

Днями виповнюється 50-років із часу заснування  Карпатського біосферного заповідника, що входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. З цієї нагоди, а також з нагоди відзначення світовою громадськістю Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища, в облдержадміністрації відкрито тематичну фотовиставку «Карпатський заповідник – 50 років на сторожі природи Карпат».

У понеділок прес-центрі ОДА відбувся брифінг для медійників, на якому із журналістами зустрівся Федір Гамор – заступник керівника Карпатського біосферного заповідника та Василь Шевчук – голова Українського товариства охорони природи.

У рамках відзначення п’ятдесятиріччя в ОДА відбувся круглий стіл на тему «Роль Карпатського біосферного заповідника та інших природоохоронних територій в збереженні природних й культурних цінностей та реалізації стратегії сталого розвитку на Закарпатті». Серед виступаючих у засіданні керівники області, природоохоронних установ, науковці та активна громадськість краю. Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Шпонтак у своєму виступі наголосив на перспективах розвитку природно-заповідного фонду Закарпаття. Голова Українського товариства охорони природи Василь Шевчук акцентував увагу на тому, що цими днями виповнюється також 15 років з дня підписання ключової Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатської Конвенції), яка була прийнята у Києві на 5-ій Панєвропейській конференції міністрів довкілля Європи «Довкілля для Європи» і підписана міністрами України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Сербії і Чорногорії. Керівник  Українського товариства охорони природи Василь Шевчук принагідно вручив Почесні грамоти: Карпатському біосферному заповіднику, Федору Гамору та директору Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру Олександру Геревичу.

Заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор у своєму вітальному виступі зауважив, що площа Карпатського біосферного заповідника нині становить 58035,8 га та репрезентує усе ландшафтне й біологічне різноманіття Українських Карпат від передгір’я до субальпійської та альпійської зон. За досягнення у природоохоронній справі, КБЗ єдиний в Україні, чотири рази нагороджений Радою Європи Європейським дипломом.

У ході жвавих дискусій та обговорень викристалізувалися рекомендації, що згодом будуть узагальнені та використані для подальшої роботи.

 


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.