10.06.2018 Імплементація вимог Директив ЄС у сфері захисту природи

5-7 червня 2018 року у с. Урзуф Донецької області на базі національного природного парку «Меотида» у рамках проекту ЄС був проведений семінар «Імплементація вимог Директив ЄС у сфері захисту природи» (проект APENA). Основна мета проекту – підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища. Семінар був організований Міністерством екології та природних ресурсів України за участю працівників НПП «Меотида» та Інституту зоології НАНУ для представників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій у сфері екології. Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації представив заступник начальника відділу Дмитро Томенчук.

Спеціалістам департаментів екології обласних державних адміністрацій була представлена концепція наближення національного законодавства до європейських стандартів, у рамках якої обговорено проект Закону України «Про території Смарагдової мережі». Торкнулися питань щодо втілення в життя вимог Оселищної та Пташиної Директив ЄС через призму положень Бернської конвенції. Розглянуто основні аспекти збереження біорізноманіття на регіональному рівні, створення природоохоронних територій національного, європейського та міжнародного значення, а також практичних аспектів управління природними ресурсами в межах природно-заповідного фонду на регіональному рівні.

Відтак, Смарагдова мережа України, розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, спеціальне використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, відтворення окремих видів рослин і тварин – пріоритети роботи екологів.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.