13.08.2018 Про регулювання чисельності дикого кабана на Виноградівщині говорили природоохоронці краю

Вже кілька років поспіль на території Виноградівського району залишається проблемним питання регулювання чисельності дикого кабана. Ця дика тварина шкодить сільськогосподарським угіддям, прилеглим до території лісового фонду та інших угідь, а основним його осередком скупчення є міждамбовий простір річки Тиса, що входить до складу регіонального ландшафтного парку “Притисянський”. Екологи краю говорять, що це є наслідком внесених змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, згідно з якими на територіях регіональних ландшафтних парків заборонено проведення полювання.

Саме про шляхи вирішення господарських питань, зокрема і можливого вилучення диких тварин з природного середовища на даній території задля нерозповсюдження основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин як у природному середовищі, так і у свійському секторі, говорили на екологічній конференції на тему “Навколишнє середовище та сталий розвиток Закарпатської області. Охорона, використання та відтворення тваринного світу. Регулювання чисельності диких видів тварин на Притисянській низовині з метою контролю за епізоотичним їх станом”, яка проходила під головуванням директора департаменту екології Закарпатської ОДА Сергія Рішка.

Конференція показала необхідність зміни конфігурації регіонального ландшафтного парку “Притисянський” та можливість його розширення за рахунок земель ДП “Виноградівське ЛГ”. Це дасть змогу зняти соціально-економічну напругу серед місцевих жителів та їх повернення до традиційного методу господарювання — вирощування сільськогосподарської продукції на Притисянській низовині.

Наразі відповідні структури готують необхідні матеріали для їх подання до Закарпатської обласної ради.

Довідково. За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області у 2016 році на території Виноградівського району зафіксовано випадок захворювання дикого кабана на африканську чуму свиней.

На кінець 2017 року виявлено 9 випадків цього ж захворювання, зокрема, і на території урочища Чорна гора Виноградівського району.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.