28.09.2018 Відбулося засідання обласної робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами

Сьогодні, 28 вересня, у малому залі засідань облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів. Засідання проводив заступник директора департаменту екології Юрій Шпонтак. Участь у роботі засідання робочої групи також взяли: голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо, начальник відділу лісового та мисливського господарства Закарпатського обласного управління лісового господарства Ігор Орос, начальник відділу Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Едуард Осійський, начальник відділу Державної екологічної інспекції у Закарпатської області Михайло Павлишинець, головний спеціаліст Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Ольга Пилип, начальник відділу житлово-комунального господарства Світлана Яковлева.

На порядку денному розглянуто питання стихійних сміттєзвалищ в області та розглянуто реєстрові карти об’єктів утворення відходів та актуалізованих даних паспортів місць видалення відходів.

У вступному слові Юрій Шпонтак, зокрема, зауважив, що серед супутніх проблемних питань, які пов’язані із наявністю стихійних сміттєзвалищ, наявні й такі: відсутня паспортизація місць видалення відходів, через що їх функціонування є незаконним; неконтрольоване використання земельного ресурсу, що призводить до забруднення навколишнього природного середовища, а також зміна цільового призначення земельних ділянок.

У ході жвавих дискусій та обговоренні слушних думок, присутні прийняли, наступні рішення: погодити паспорт місця видалення відходів тирси деревної ТОВ «СІО-К». Також погодити оновлені дані реєстрових карт об’єктів утворення відходів ТОВ «Прикарпатзахідтранс» для лінійної виробничо-диспетчерської станції «Дубриничі» та ремонтно-будівельного управління. Інші питання порядку денного перенесені на наступне засідання комісії, оскільки потребують доопрацювання. Зокрема, розгляд пропозицій до проекту Національного плану управління відходами, наданих райдержадміністраціями та розгляд пропозицій щодо виключення з реєстру місць видалення відходів ряду сміттєзвалищ.

Юрій Шпонтак нагадав присутнім, що у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів. Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.