02.12.2018 На конференції «Сталий розвиток Закарпаття: від стратегії до конкретних дій” розглянули екологічний аспект

У середу, 28 листопада, у сесійній залі обласної ради відбулася спільна конференція ПРООН, Закарпатської обласної ради та облдержадміністрації «Сталий розвиток Закарпаття: від стратегії до конкретних дій”.

Як зазначалося, орієнтиром  в оцінці досягнень Закарпаття, як і в Україні, та прогнозів на майбутнє є 17 Цілей сталого розвитку. Вони затверджені Генеральною Ансамблеєю ООН у вересні 2015 року, на період до 2030 року. Успіх нашої держави у досягненні Цілей сталого розвитку великою мірою залежатиме від того, наскільки  ефективно будуть реалізовані стратегії, програми, заходи з їх досягнення на регіональному та місцевому рівнях, на рівні громад і громадських ініціатив. Відтак, на конференції обговорили шляхи досягнення цілей та шляхи об’єднання зусиль влади і громади краю.

Експерти констатують, що програма співпраці Закарпаття з ПРООН вийшла на новий рівень і стала дієвим інструментом, який працює на теренах області вже не перший рік та приносить бажані результати. Тобто, це реальний інструмент, який дає змогу покращувати життя краян, робити його більш комфортнішим, а також використати допомогу Євросоюзу.

Із доповіддю «Оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка, як інструменти залучення громадянського суспільства до прийняття рішення» виступив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Юрій Шпонтак.

Доповідач, зауважив, що насамперед, думка громадськості є важливим фактором у системі прийняття управлінських рішень. Громадськість – а це наукові інститути, кафедри та дослідники у сфері охорони навколишнього природного середовища, мають право подавати будь-які зауваження, заперечення та пропозиції щодо планованої діяльності, які замовником беруться до уваги та приймаються відповідні рішення при підготовці Звіту з ОВД.

Відмітив, що станом на 28.11.18 р. на території Закарпатської області зареєстровано 45 повідомлень про плановану діяльність, яка підлягає ОВД внесених суб’єктами господарювання до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Із них 18 відхилено в зв’язку з не врахуванням вимог нормативно-правових актів, що регулюють питання оцінки впливу на довкілля планової діяльності. Надано 8 висновків з ОВД, які внесені до Єдиного реєстру з ОВД та оприлюдненні на веб-сайті департаменту. Також організовано та проведено 10 громадських слухань з обговорення Звіту з ОВД планованої діяльності.

Далі Юрій Шпонтак провів невеликий екскурс у чинне законодавство України, яким нині керуються екологи у частині здійснення оцінки впливу на довкілля. Зокрема детально пояснив новий закон «Про стратегічну екологічну оцінку» та відмітив окремі статті Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.