22.12.2018 Побачило світ екологічне видання «Розвиток природно-заповідного фонду Закарпатської області»

Нещодавно видано публіцистичну брошуру «Розвиток природно-заповідного фонду Закарпатської області» ініційовану департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації.

Видання висвітлює ключову інформацію щодо стану справ у заповідній справі області. Автори підкреслюють, що створення нових та розширення існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду забезпечує, насамперед, підтримку та розширення зони природного існування певних видів, підтримку  та покращення поширення, міграції і генетичного обміну певних видів, відновлення якості ареалів існування, захист ви дів, які є уразливими чи знаходяться під загрозою зникнення, підтримку та покращення гідрологічних функцій, а також захист цінних ландшафтних форм.

Книжка є своєрідним підсумком п’ятирічної роботи спеціалістів департаменту екоресурсів та демонструє їх наполегливу роботу щодо розширення територій ПЗФ. Так, за останні п’ять років відповідними рішеннями Закарпатської облради оголошено дев’ять об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на площі 2777,0 га. Це лісові та ботанічні заказники місцевого значення та заповідні урочища. Але на досягнутому екологи не зупиняються. Наразі погоджено проекти Указів Президента України про зміну меж територій національних парків: «Синевир», «Зачарований край» та Ужанського НПП, а також тривають моніторингові роботи у сфері заповідання нових територій, які мають цінність щодо збереження біологічного різноманіття у краї.

Видавці сподіваються, що таке екологічне видання стане у нагоді студентам та викладачам природничих факультетів, вчителям та учням, а також кожному, кому не байдужі проблем довкілля та справа охорони навколишнього природного середовища.


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.