18.12.2012 Ялинка на новорічні свята гарна прикраса не тільки помешкання, а ще й лісу!

Наближаються Новорічно-Різдвяні свята. За традицією у кожній хаті з’явиться ялинка. Звичайно, це радість, подарунки, колядки та віншування.

Однак, рубаючи деревце ми повинні пам’ятати кілька прописних істин щодо надзвичайно вагомого значення зелених насаджень, парків, скверів та лісів у нашому житті. Насамперед про те, що ліси – важлива і особлива частина земного ландшафту. Вони захищають ґрунти від ерозії, виробляють кисень, яким ми дихаємо, це скарбниця багатьох видів флори та фауни. Ліси є складовою біосфери і відкритими екосистемами зі складним рівнем організації взаємопов’язаних його компонентів.

Загальнопланетарне значення лісів очевидне так само, як і те, що вони є водночас найкращими захисниками і осередками біорізноманіття. Знищуючи ліси залишаємо себе та й прийдешні покоління «зелених легень». Особливу роль у нашому житті відіграють хвойні насадження. Саме хвойні ліси мають лікувальні властивості: вони оздоровлюють та дезінфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікуючи нервові та астматичні захворювання. Ліси та зелені насадження в населених пунктах підтримують природну рівновагу, очищуючи атмосферне повітря, утворюючи здоровий мікроклімат, захищають сільськогосподарські угіддя від суховіїв та підтримують повноводність рік.

Кожна закарпатська родина повинна розсудливо подивитись на цей святковий символ – ялинку. Напередодні зимових свят, ми мусимо добре подумати над тим, чи варто їх нищити. Адже недешево обходиться природі наше новорічне свято. Пам’ятаймо: щоб ялинка виросла до висоти півтора-два метри потрібно десять-п’ятнадцять років.

З року в рік після новорічних свят ми стаємо свідками сумного явища: на смітнику з’являються «тіні» від знищених ялинок та сосен – сухі та пошкоджені деревцята. Самовільні рубки наносять непоправну шкоду лісовому господарству краю та зеленим зонам населених пунктів. Згідно з Законами України «Про рослинний світ» та «Про охорону навколишнього природного середовища» та з метою захисту зелених хвойних насаджень від вирубки у зимовий період у Закарпатській області щорічно проводиться операція «Новорічна ялинка». Відповідно до ст. 65, 65-1 КУпАП, сума штрафу за незаконно зрубане дерево становить від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів для громадян і від 7 до 12 – для посадових осіб. Крім цього, залежно від діаметру стовбура дерева одночасно нараховуються і збитки.

Звичайно, ніякі адміністративні стягнення не будуть ефективні, якщо кожний з нас не зрозуміє сам факт шкоди, нанесений навколишньому природному середовищу, при незаконних рубках дерев. Також не купуйте ялинки якщо продавець немає спеціальних документів, які б засвідчили, що деревце вирощене спеціально для продажу у «розсадниках». Купуючи ялинки без документів ви тим самим підтримуєте губителів природи!

Варто згадати й про альтернативні рішення «новорічного питання». Можна зустріти Новий рік, не зрубуючи ялинку. Її можна посадити у відерце і на період новорічного свята внести у приміщення, а після висадити біля дому чи в найближчому парку. Інший вихід – придбати штучну ялинку, яка милуватиме око як справжня і до того ж є довговічною. З нею ви зможете й заощадити кошти. Ось кілька років поспіль у приміщенні держуправління ОНПС в Закарпатській області на період новорічних свят прикрашають штучну ялинку, яка не поступається красою і пишністю справжній.

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області звертається до кожного мешканця Закарпаття із закликом: не рубайте ялинок, не винищуйте природу! Пам’ятаймо, що ялинка на новорічні свята гарна прикраса не тільки помешкання, а ще й лісу!

 


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.