Карпатська Конвенція

Зусилля, спрямовані на охорону, збереження та стале використання природних ресурсів Карпат, не можуть бути досягнуті лише однією країною, а вимагають регіональної співпраці. При цьому зростає важливість транскордонного співробітництва у досягненні екологічної цілісності. Усвідомлюючи це Україна ще на Карпатсько-Дунайському Самміті у Бухаресті в квітні 2001 року виступила з ініціативою щодо прийняття нової міжнародної угоди — Рамкової Конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат. В листопаді 2001 року у Києві Урядом України було скликано перше засідання міжнародної робочої групи експертів за участю агенції Природоохоронні Програми ООН (UNEP) і Всесвітнього Фонду Природи (WWF), на якому відбулось перше обговорення проекту Конвенції.

Конвенцію було прийнято 22 травня 2003 року у Києві на 5-ій конференції міністрів довкілля Європи «Довкілля для Європи» і підписано міністрами України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Сербії і Чорногорії. Депозитарієм Конвенції є Уряд України. Верховна Рада України ратифікувала Карпатську Конвенцію 7 квітня 2004 року. Згідно зі статтею 21 Конвенція набула чинності на 90-й день після дати здачі на зберігання четвертої ратифікаційної грамоти, а саме 4 січня 2006 року. Крім Української, ратифікаційні грамоти поступили, від Чехії, Угорщини та Словаччини.

Основною метою Конвенції є проведення сторонами всебічної політики та співпраці для охорони та сталого розвитку Карпат для поліпшення якості життя, зміцнення місцевих економік та громад, збереження природних цінностей та культурної спадщини. Одним з засобів для досягнення цієї мети є транскордонна співпраця. А одним з перших реальних прикладів такої співпраці може стати міжнародний біосферний заповідник “Східні Карпати”.

У відповідності до Севільської стратегії розвитку біосферних резерватів, у тому числі транскордонних, яким є МБЗ “Східні Карпати”, вони повинні виконувати три основні завдання:

— сприяти збереженню природних екосистем;

— сприяти сталому розвитку в регіоні;

— зберігати базу для наукових досліджень.

 


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.