Геоінформаційна система моніторингу довкілля в Закарпатській області

З метою вдосконалення державної системи моніторингу довкілля, рішенням сесії обласної ради від 31.10.2014 року №1081 затверджена Програма моніторингу довкілля Закарпатської області на 2014 – 2018 роки. В ній зокрема актуалізовано перелік суб’єктів обласної системи моніторингу довкілля, їх завдання та механізми взаємодії між ними, проведено інвентаризацію постів (пунктів, станцій) спостережень за об’єктами довкілля та оптимізацію їх кількості, місць розташування і технічного переоснащення таких постів, передбачено заходи щодо удосконалення проведення спостережень за станом довкілля шляхом упровадження новітніх геоінформаційних технологій, методик і обладнання відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Протягом 2015 року виконано роботи зі створення геоінформаційної системи «Біотопи (оселища) низинної території Закарпаття» як складової веб-інструмента моніторингу довкілля Закарпатської області. З метою ознайомлення громадськості з екологічним станом поверхневих вод та природно-заповідного фонду Закарпатської області діє онлайн версія автоматизованої інформаційно-аналітичної системи моніторингу довкілля в Закарпатській області, яку можна знайти за вебадресою: http://ecozakarpat.net.ua. Наразі сайт системи моніторингу довкілля Закарпатської області складається з наступних розділів:

Поверхневі води — моніторинг якості поверхневих вод

Природно-заповідний фонд — розташовані всі об’єкти природно-заповідного фонду Закарпатської області як загальнодержавного так і місцевого значення.

Біотопи (оселища) — розташовані всі типи біотопів (оселищ) низинної території Закарпаття.

site_monitoryng

 

 


Залишити коментар

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.