Інформація для суб’єктів господарювання

18 грудня 2017 року введено в дію Закон України „Про оцінку впливу на довкілля”, прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII). Втратив чинність Закон України „Про екологічну експертизу”.

Кабінетом Міністрів України 13.12.2017 прийнято відповідні постанови, а  саме :

  • Постанова №1010 «Про критерії визначення планованої діяльності, її розширення та зміни, які не підлягають оцінці впливу на довкілля»;
  • Постанова №889 «Про порядок проведення громадських слухань у процесі ОВД»;
  • Постанова №1026 «Про порядок передачі документації для надання висновку з ОВД та фінансування ОВД та Порядок ведення Єдиного реєстру з ОВД.

Здійснення ОВД є обов’язковим до прийняття рішення про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті 3 та частиною 3 та 4 статті 5 Закону.

Процедура ОВД передбачає: підготовку повідомлення про плановану діяльність, звіту з ОВД; оголошення про початок громадського обговорення звіту з ОВД; проведення громадських слухань; врахування всіх пропозицій на зауважень громадськості щодо планової діяльності; надання висновку з ОВД.

ОВД спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Планована діяльність — планована господарська діяльність, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище.

Мінприроди України (уповноважений центральний орган) здійснюватиме ОВД у випадках, визначених частинами третьою та четвертою статті 5 та частиною 2 статті 3 Закону, а Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрацій (уповноважений територіальний орган) здійснюватимуть ОВД видів планованої діяльності та об’єктів, які віднесені Законом до другої категорії (частина 3 статті 3 Закону).

Відповідно до законодавства з 18 грудня 2017 року:

— подача суб’єктом господарювання документів з ОВД здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з ОВД;

— чітко визначені стадії подачі, строки подання, опрацювання та зразки документів, визначених у Законі та Постановах Кабінету Міністрів України необхідних для отримання висновку з ОВД або висновку з оцінки транскордонного впливу на довкілля;

— визначено порядок встановлення плати за забезпечення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля та напрями, за якими можуть використовуватись кошти.

Згідно з Законом ведення Єдиного реєстру з ОВД покладено на уповноважений центральний орган — Міністерство екології та природних ресурсів України.

Контакти для зв’язку:

Відділ оцінки впливу на довкілля та моніторингу навколишнього середовища, начальник відділу – Урись Ігор Омелянович, тел. 61-67-01.

 

 


Коментарі закриті.