Збереження водно-болотних угідь міжнародного значення

Водно-болотні угіддя Закарпатської області

Урочище «Озірний-Бребенескул», «Атак-Боржавське», «Чорне Багно», «Долина нарцисів» та «Печера Дружба» затверджені від України кандидати до водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарська конвенція). Кабінетом Міністрів України погоджено надання статусу водно-болотних угідь в Закарпатській області на загальній площі 2211,4 га.

Рамсарська конвенція (повна назва «Рамсарська конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів» була підписана в 1971 році у Рамсар, Іран.

29 жовтня 1996 року після схвалення Верховною Радою відповідного Закону, Україна поновила своє членство з часів СРСР і входить в число 160 країн – Договірних сторін Конвенції. Керівним органом Конвенції є Конференція Договірних сторін. Остання – 10-а нарада Конференції Договірних сторін відбулася у жовтні-листопаді 2008 року у м. Шангвон (Республіка Корея). Наступна нарада Конференції Договірних сторін має відбутися у червні 2012 року в м. Бухарест (Румунія).

У даний час перелік включає 1970 угідь загальною площею біля 190,7 млн. га. Серед них і українські 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га. З них 22 водно-болотних угіддя отримали статус міжнародних у 1995 році, а в 2004 році Бюро Рамсарської конвенції прийняло рішення про надання міжнародного статусу ще 11 водно-болотним угіддям України, які знаходяться у межах територій природно-заповідного фонду України.

З метою збереження водно-болотних угідь міжнародного значення (ВБУ) в області, Кабінетом Міністрів України погоджено надання такого статусу угіддям на загальній площі 2211,4 га.

Слід зазначити, що водно-болотні угіддя є ресурсом великого економічного, культурного, наукового і рекреаційного значення, втрата якого була б непоправною. Землі водно-болотних угідь міжнародного значення віднесені Земельним кодексом України до земель іншого природоохоронного призначення (ст. 46). Порядок використання земель іншого природоохоронного призначення, крім того, встановлюється законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки», Концепцією збереження біологічного різноманіття, іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами, учасницею яких є Україна.

Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.

Детальніше про водно-болотні угіддя міжнародного значення (Рамсарські угіддя) Закарпатської області.


Залишити коментар

Ви повинні Ввійти, щоб залишити коментар.