10.05.2019 11 травня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів

Щороку з метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються необхідності збереження мігруючих птахів та їх середовищ існування – на всіх рівнях у всіх частинах світу, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів.

Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (СМS), Угода про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів ( AEWA) та неприбуткова організація „Довкілля для Америки” (EFTA) об’єднали зусилля для посилення глобального визнання та оцінки мігруючих птахів.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня мігруючих птахів: „Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!” – повинна привернути увагу до негативного впливу забруднення пластиком мігруючих птахів та їх середовищ існування.

Забруднення пластиком несе загрозу для довкілля, що потребує вжиття термінових заходів для уникнення травмування і смертності мігруючих птахів внаслідок забруднення пластиком.

Пластик і шкода для навколишнього середовища

Щороку людство виробляє майже 300 мільйонів тонн пластику, вироби з якого використовуються миттєво в порівнянні з його періодом розкладу від 20 до 500 років.

Використаний пластик потрапляє в екосистеми завдяки силам природи і людській недбалості, що викликає суттєву загрозу для мігруючих видів. Руйнуючись на дрібні частинки під впливом води, сонячного світла і вітру пластик часто є причиною летальних випадків через проковтування його тваринами в якості їжі. Плаваючи на поверхні води, покриті водоростями пластмаси, такі як мішки, соломинки і пляшки, легко можуть бути прийняті птахами за здобич. Гострі пластикові частинки викликають негайну смерть травмуючи внутрішні органи. Додатковою загрозою є токсичні хімічні речовини, що покривають пластмаси. Мертві пташенята із повними шлунками пластика це наслідки пластикового забруднення.

Покинуті рибальські снасті є однією з найбільш поширених причин, які ведуть до феномену під назвою „примарне рибальство”. Спіймані птахи травмуються, підхоплюють інфекції та в кінцевому підсумку гинуть. Нерідко птахи потрапляючи в таку пастку стають обмеженими у своїх рухах і легко стають здобиччю для інших тварин.

Що Ви можете зробити для боротьби з пластиковим забрудненням?

Зменшення, повторне використання та переробка – обмежте використання пластмасових матеріалів та замініть їх екологічно чистими альтернативними використанню пластмаси.

Прибирання – приєднуйтесь до заходів з очищення у вашому регіоні, чи то на пляжах або вздовж річок.

Поширюйте інформацію – підтримуйте місцеві та світові заходи проти надмірного, непотрібного використання та шкідливої утилізації пластмаси.

Як ви можете брати участь?

Приєднуйтесь до світової боротьби та допомагайте підвищувати обізнаність, організовуючи освітні програми, лекції, прибирання на пляжі та на берегах річок, відвідуйте сайти для спостереження за птахами, конкурси, художні виставки та інші публічні заходи.

Об’єднуйте зусилля для вирішення світової проблеми пластикового забруднення.


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.