02.04.2020 Проблеми ужгородського сміттєзвалища стають все більш нагальними

В облдержадміністрації та Ужгородській райдержадміністрації відбулися наради щодо нагальної проблеми ужгородського сміттєзвалища. Департамент екоресурсів на обох представляв директор департаменту Юрій Шпонтак.

Оскільки місцевий полігон практично вичерпав свої експлуатаційні можливості, то ж домовилися про наступний план дій:

– новостворений полігон буде на балансі обласного комунального підприємства

– відповідні управління та департаменти розробляють детальний план полігону

– оголошуються громадські слухання

– проводиться оцінка впливу на довкілля

– розробляється проект відводу земельної ділянки

Ділянка під новий полігон виділяється за межами населених пунктів, на відстані кількох кілометрів. Придатна буде не лише для складування сміття, а й під будівництво сміттєсортувальнього, переробного або сміттєспалювального заводу.

Новостворений полігон буде обслуговувати Ужгородський, Великоберезнянський, Перечинський райони, міста Ужгород та Чоп.

Довідково

Проблема із захороненням твердих побутових відходів існує вже тривалий час, адже полігон у Барвінку вже практично вичерпав свій ресурс. Тому на сьогоднішній день гостро стоїть питання якнайшвидше розпочати роботи з розроблення містобудівної документації для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів на території Ірлявської сільської ради, де за межами населених пунктів визначена земельна ділянка.

Замовником робіт з розроблення детального плану є Ужгородська райдержадміністрація. Перший крок — підписання трьохсторонньої угоди між райдержадміністрацією, КП «Будкомплектор», на балансі якого буде перебувати новостворений полігон та виконавцем робіт.


Залишити коментар

Ви повинні Ввійти, щоб залишити коментар.