15.05.2020 Нові об’єкти природно-заповідного фонду Закарпаття

14 травня 2020 року в департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулася нарада про оголошення нових об’єктів природно-заповідного фонду – пралісової пам’ятки природи „Природні ліси Березівського лісництва” на площі 34,0 га, „Праліс та квазіпраліси Вишківського лісництва” на площі 65,5 га, „Природні ліси Нижньобистрівського лісництва” на площі 123,8 га, без вилучення площ від землекористувача – державного підприємства „Хустське лісове дослідне господарство”.

Територія, на якій пропонується створити ці пралісові пам’ятки природи місцевого значення маг високу природоохоронну та наукову цінність, яку викладено в наукових обгрунтуваннях на їх створення (додаються), та відповідає усім критеріям, визначеним Законами України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які необхідні для включення цих об’єктів в природно-заповідний фонд та для встановлення особливого режиму охорони, відтворення і використання.

Всю площу цих пралісових пам’яток природи вкривають цінні квазіпраліси та праліси, які є осередками збереження природного біорізноманіття Закарпаття і зокрема басейну річки Ріка та Полонинського хребта. Флористичне різноманіття території представлене не менше, ніж 100-ма видами судинних рослин, з яких особливої охорони заслуговують окремі види (цицербіта альпійська, жовтозілля субальпійське, арніка гірська, лілійка (ллойдія) пізня). Ці ділянки забезпечують існування в своїх межах також цінного тваринного світу високогірних лісів: олень благородний, козуля європейська, дикий кабан, вовк, а особливо цінні серед них з позицій охорони природи – беркут і глушсць. Серед земноводних – саламандра плямиста і тритон карпатський.

За результатами наради підготовлено відповідний проект рішення Закарпатської обласної ради.


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.