02.06.2020 У Солотвино вивчатимуть можливості відновлення природних ресурсів

У понеділок, 1 червня, в облраді відбулася розширена нарада на якій розглянули питання впровадження проекту: «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу) – РЕВІТАЛ I» у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014-2020» HUSKROUA (ENI).

Головний партнер проекту – Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА), співзасновником якого є Закарпатська обласна рада. Серед українських партнерів: Солотвинська селищна рада Тячівського району, Інститут геологічних наук Академії наук України, а серед іноземних –  Мішкольцський університет (Угорщина), Кошицький технічний університет (Словаччина), Орган самоврядування повіту Марамуреш (Румунія).

Участь у нараді від департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА узяв заступник директора департаменту Михайло Гайдур.

Учасники наради, обговорили алгоритм дій усіх дотичних інституцій, щодо зустрічі закордонних дослідників і спеціалістів, які досліджуватимуть проблему в Солотвино уже влітку цього року.

Голова облради Михайло Рівіс наголосив, що перша бригада фахівців по прибуттю в наш край  насамперед вивчить ситуацію на місці, спланує покроково дії всіх спеціалістів і служб, задіяних до реалізації проекту. «Буде проведено комплекс заходів, які допоможуть вирішити надскладне екологічне питання в Солотвині, зберегти солоні озера, відновити лікування у соляних шахтах і навіть розпочати у перспективі видобуток солі. Ми йдемо цим шляхом, роблячи перші тверді кроки у вирішенні екологічної проблеми краю, яке затягнулося в часі», – зазначив М.Рівіс та додав, що маємо всі шанси якісно зреалізувати проект РЕВІТАЛ I.

Наголошувалося, що незабаром розпочнуться  геофізичні дослідження як в шахтному районі, так і поза ним, дрібні буріння для збору даних/попереднього моніторингу в шахтній зоні та за її межами, індикаторні тести, забір та аналіз проб води з озер, річкових і підземних вод, запровадження спеціалізованого автоматичного обладнання для дослідження руїн соляної шахти з повітря та під землею.

Ігор Шинкарюк запевнив, що облдержадміністрація готова до співпраці і докладе всіх зусиль, аби проект мав успішний результат.


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.