Відбулася онлайн-нарада щодо недопущення засмічення р.Тиса

30 березня, у форматі відеоконференції, під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця відбулася нарада з питань обговорення стану виконання заходів, спрямованих на недопущення забруднення р. Тиса побутовими відходами у національному та транскордонному аспектах.

У нараді взяв участь директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Шпонтак.

Було акцентовано увагу на те, що кожної весни паводки загострюють проблеми з побутовими відходами в річках Закарпаття. З підняттям рівня води, сміття з берегів потрапляє до основного русла та транспортується до сусідніх країн. У зимовий період до сходження снігу збір сміття на місцевості ускладнений погодними умовами, коли важко визначити обсяги та прокласти маршрути вивезення відходів. Повноводні річки ускладнюють доступ експертів до місць, де знаходяться сміттєві затори.

Проте, в затори в заплавах, до яких є доступ техніки та людей вже ліквідовуються. Крім того, Закарпатська обласна рада вдвічі збільшила обсяг фінансування відповідної програми з ліквідації сміттєзвалищ. Після того, як фахівці отримають фізичну можливість добратися до сміттєвих заторів, буде здійснене їх технічне документування та ліквідація.

Крім того, прийнято рішення:

  • облдержадміністація спільно з органами місцевого самоврядування в найкоротший термін мають розробити та подати Міндовкіллю чіткий поетапний план виявлення та ліквідації сміттєвих заторів та несанкціонованих і стихійних сміттєзвалищ, а також план запобігання потраплянню сміття у водні об’єкти в подальшому;
  • Держводагентство проведе моніторинг якості води у річці Тиса та надасть Міндовкіллю актуальні дані з аналітикою змін, що відбулись за останні роки;
  • держекоінспекція в областях проінспектує прибережно-захисні смуги щодо наявності несанкціонованих сміттєзвалищ;
  • також перевірять виконання всіх раніше виданих приписів та вживатимуть заходів щодо відшкодування збитків, завданих державі;
  • перевірять і наявність схем санітарного очищення населених пунктів в межах Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Процес очищення річок від сміття підтримала обласна рада, прийнявши Програму охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2021-2023 роки. Згідно з положеннями документу збільшується фінансування природоохоронних заходів більш ніж удвічі – з 4 до 9 млн. грн.

За матеріалами прес-служби Мінприроди України та Закарпатської облдержадміністрації.


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.