Обмеження вмісту фосфатів у мийних засобах.

Уряд підтримав важливе рішення, яке допоможе захистити від цвітіння українські водойми ‒ постанову “Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів”.

Документ покликаний запровадити поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах. Зміни стосуватимуться мийних засобів як для побутового прання, миття й очищення, так і для промислового.

Провідні країни світу почали запроваджувати подібні обмеження ще наприкінці минулого століття. 10 років тому Європарламент взагалі наклав заборону на використання фосфатів у засобах для прання. Сьогодні, своє довгоочікуване “ТАК” зменшенню вмісту фосфатів сказала й Україна.

На жаль, ми вже наочно можемо спостерігати до яких наслідків призвело тотальне використання фосфатів у мийних засобах. Для цього достатньо лише поглянути на головну водну артерію країни ‒ Дніпро. Перенасичена фосфатами вода призвела до розмноження, шаленими темпами, синьо-зелених водоростей.

І наостанок, кілька цифр, які скажуть самі за себе, чому обмеження вмісту фосфатів у мийних засобах це не просто важливе рішення, а вимога часу:

1 грам фосфатів = появі 5-10 кілограмів водоростей;

близько 90% мийних і пральних засобів в Україні містять фосфати натрію та калію;

більше 6000 тонн фосфатів потрапили в українські водойми у 2020 році.

За інформацією Міндовкілля України


Коментарі заборонені.

Коментарі закриті.