Масштабна екологічна акція з розчистки від сміттєвих заторів русла ріки  Боржави в урочищі «Атак» на Берегівщині.

Після зими у дубово-ясеневому заповідному урочищі в заплаві річки Боржава, з рідкісними та занесеними до Червоної книги України видами рослин, виявили 10 заторів із природного сміття та ПЕТ-пляшок.

Закінчивши всі підготовчі роботи, дочекавшись завершення «сезону тиші» та з нагоди Міжнародного дня Дунаю було ліквідовано 9 з 10 сміттєвих заторів у руслі річки Боржава.

У розчищенні Боржави узяли участь керівництво краю, працівники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, підрозділів Головного управління ДСНС у Закарпатській області, місцевого лісництва, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, очільники Хустської та Берегівської РДА разом з колективами. Зібралися разом, аби, врешті, зібрати та вивезти сміття з природоохоронної зони.

Складність роботи тут полягала в тому, що рятувальники, лісівники, працівники водного господарства змушені були працювати голими руками. А все для того, щоб навколишню природу зберегти недоторканною, не зашкодити їй застосуванням важкої техніки.

Ліквідовувати сміттєві затори почали зверху, рухаючись вниз по течії і спускаючи сміття до змонтованої напередодні сітки, яка стримувала пластик.

Усі зібрані відходи відсортували і відправили на подальшу переробку.

Зараз ми ліквідували наслідок великої проблеми. Якщо кожен з нас перегляне свої звички, почне сортувати сміття, віддавати його на вторинну переробку, таких критичних екологічних ситуацій буде значно менше.

Наступна акція з прибирання та ліквідації сміттєвих заторів відбудеться на ріці Теребля та Теребле-Ріцькому водосховищі.