Відбувся Всеукраїнський онлайн-форум «Чисті пляжі разом»

Всеукраїнський молодіжний рух  «Лец ду іт Юкрейн» вкотре об’єднав представників влади, бізнесу та громадськості

В четвер, 4 листопада, пройшов Всеукраїнський онлайн-форум «Чисті пляжі разом», який організовано Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine».

Метою форуму є формування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації української молоді, розвитку місцевих громад.

Участь у форумі взяли комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, представники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок та громадяни. Департамент екології представив начальник відділу Віталій Ковач, який наголосив на важливості формування універсальної дорожньої мапи для сталого розвитку пляжних територій на всій території України та Закарпаття, зокрема, та проведенні толок у підтримку проєкту «Чисті пляжі разом», а також ознайомив із заходами, що вживаються облдержадміністрацією для очищення водойм та їх берегів від сміття.

Наступний такий форум заплановано провести восени 2022 року.

Довідково. Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!» спрямований на формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля, свідомого використання земних ресурсів, зменшення негативного впливу людини, спільного вирішення проблеми забруднення пляжів. У його межах цього року вже відбулися робочі стратегічні зустрічі та обговорення, тренінги, формування та навчання екопатрульних бригад, офіційні презентації у фокусних регіонах України та Всеукраїнські екологічні експедиції. Проєкт наповнений активностями: моніторингові дослідження пляжного сміття, соціологічні дослідження, толоки з сортуванням, інформаційно-просвітницькі заходи, соціальна реклама, робочі групи експертів, івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад. Протягом 2021-2023 років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах та зонах відпочинку, об’єднувати зусилля громади та місцевих муніципалітетів, налагоджувати співпрацю. Програма сформована таким чином, що кожен рівноцінно зможе стати двигуном змін на краще, незалежно від того, відпочиватиме на морі, озері чи біля річок.