РНБО розгорнула ГІС-портал моніторингу користування надрами України

Рада національної безпеки і оборони України презентувала публічну систему моніторингу користування надрами, яка працює на базі інформаційно-аналітичної системи Головного ситуаційного центру країни «СОТА» – https://minerals.rnbo.gov.ua/main

Основою системи є ГІС-портал, де представлена та автоматизовано оновлюється інформація про спецдозволи на користування надрами, кінцевих бенефіціарних власників і засновників компаній, які є тримачами спецдозволів, а також про умови надання й історію зміни статусів, територію, де розташовані надра, видобуток за останній рік і за весь час дії дозволу, родовища корисних копалин, свердловини нафти та газу, нараховану рентну плату і її сплату в контексті власників дозволів і громад тощо. Веб-ресурс знаходиться в режимі тестової експлуатації.


Апарат РНБО України створив систему на основі інтегрованих даних, що оновлюються в автоматизованому режимі. Їх надання забезпечують Державна служба геології та надр України щодо спецдозволів, Державна податкова служби України щодо нарахування та сплати ренти та Міністерство юстиції України щодо бенефіціарів – юридичних осіб власників спецдозволів.