Національний вебпортал ЕкоСистема поповнився трьома новими онлайн-сервісами

Що тепер зможе зробити кожен користувач “ЕкоСистеми” (https://eco.gov.ua) у режимі paperless (без паперу) та peopleless (без людей)?

Подати декларацію про відходи. Практично всі суб’єкти господарювання створюють відходи, а отже, повинні або отримувати  дозвіл на операцію у сфері поводження з відходами (великий бізнес), або подавати декларацію про обсяг відходів, який вони утворили (середній та малий бізнес). На сьогодні більшість підприємств не виконують цю вимогу: по-перше, тому що їх не перевіряють, а по-друге, тому що отримання послуги раніше було ускладнене, а штраф за невиконання вимог занадто малий.

Завдяки новому цифровому сервісу ми прагнемо змінити ставлення бізнесу до дозвільних документів. Щоб бізнесу не доводилося бігати та витрачати час на отримання документів. А алгоритм звітування перед державою був досить зручний і  простий.

Отримати дозвіл на ввезення чи вивезення з країни товарів, що входять до “Зеленого переліку”. Раніше недобросовісним підприємцям було зручно подати паперові документи, отримати відмову, а потім підробити “Висновок про транскордонне перевезення відходів, які включені до Зеленого переліку” і з ними приїхати на митницю. Цифри, які сьогодні надає Мінфін і митниця, свідчать, що через кордон проїжджає набагато більше відходів, ніж надходить до Міндовкілля звернень щодо отримання висновку на їх перевезення.

У березні 2021 року ми вже запровадили можливість подати документи на отримання дозвільного документа онлайн, що суттєво спростило життя підприємців. Та сьогоднішнє нововведення робить послугу повністю «paperless»: підприємці більше не отримуватимуть паперових “Висновків…”, натомість про право ввезти чи вивезти відповідний товар свідчитиме запис в електронному реєстрі. Співробітники митниці генеруватимуть QR-код з реєстру, в якому буде міститись вся необхідна інформація про підприємство.

Завантажити офіційний QR-витяг з 7 відкритих реєстрів міністерства. Щороку ми отримуємо близько 75000 звернень від громадян, організацій та фахових спеціалістів щодо отримання тієї чи іншої екологічної інформації. Раніше українці були вимушені чекати на відповідь від 5 до 30 днів, сплачувати за додатковий обсяг копій документів (більше 10 сторінок), а часом отримували відмови через допущені технічні помилки.

Тепер користувач може зайти на “ЕкоСистему” та самостійно у 2 кліки згенерувати QR-витяг з 7 відкритих реєстрів, миттєво та абсолютно безкоштовно. Потім PDF-файл із витягом можна завантажити на ПК чи смартфон.