Україна отримає доступ до європейських довкіллєвих програм LIFE та Copernicus

Уряд домовився про доступ до європейських довкіллєвих програм LIFE та Copernicus Тепер по суті, про що домовилися:

  • Європейська Комісія допоможе в процесах моніторингу стану довкілля і екологічних наслідків від війни на основі супутникових даних системи Copernicus – лісові пожежі, незаконні вирубки лісу, забруднення ґрунтів, якість повітря, екологічний стан моря, радіаційний моніторинг. Деталі згодом…
  • Україну підключать до програми ЄС із захисту довкілля LIFE. Домовилися якнайшвидше розпочати переговори з цього питання. Для України реалізація проєктів у рамках програми LIFE може стати ефективним методом подолання наслідків військових дій росії на територіях природно-заповідного фонду: відновлення та збереження біорізноманіття, природоохоронних територій та природних екосистем України у цілому.

Для розуміння масштабів програми: з 1992 року LIFE співфінансувала понад 5000 проєктів. На 2021-2027 роки загальний бюджет LIFE становить 5,43 мільярда євро.

  • Європейська Комісія і надалі підтримуватиме Україну у питаннях відсторонення представників росії та білорусі від займання посад у керівних органах міжнародних організацій і конвенцій та призупинення участі росії та білорусі в міжнародних організаціях, де це юридично можливо. 
  • У ЄС вже заговорили про експертну допомогу Україні з вивчення досвіду інших країн щодо відновлення у післявоєнний період. На думку єврокомісара, важливо, аби відновлення  України відбувалося на принципах сталого розвитку та зелених технологій.