Як проводяться громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля під час воєнного стану

Під час воєнного стану в Україні громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля проводитимуть у режимі відеоконференції.

Це передбачено Законом “Про оцінку впливу на довкілля”, а саме змінами, які набули чинності 29 липня цього року, у зв’язку з прийняттям 13 липня 2023 р. Закону України № 3227-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення та цифровізації процедури оцінки впливу на довкілля».

Отже, з 31 липня в пункті 5 оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля суб’єкт господарювання має вказувати:

  • інформацію про дату і час проведення громадських слухань;
  • посилання для підключення до відеоконференції (таке посилання створює департамент).

Суб’єкт господарювання під час узгодження з департаментом дати та часу проведення громадських слухань отримує посилання для підключення до відеоконференції.

Контактні дані для узгодження дати та часу проведення громадських слухань та отримання посилання на відеоконференцію (для суб’єктів господарювання, які проходять процедуру ОВД в Департаменті екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА):

(0312) 61-67- 01

Перелік запланованих громадських слухань, організатором яких є Департамент, оприлюднюватиметься на нашому сайті у розділах “Головна – Оцінка впливу на довкілля – Громадські слухання”.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, з 31.07.2023 розмір плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля обраховується відповідно до наказу Міндовкілля від 03.09.2020 № 117 з урахуванням плати за проведення громадських слухань.

Якщо суб’єктом господарювання укладено договір, в якому вказано розмір плати за проведення громадського обговорення планованої діяльності у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді), проте до 31.07.2023 суб’єкт господарювання не завантажив до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (далі – Реєстр) звіт з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, а отже не розпочалось громадське обговорення, то у таких випадках може бути укладено додаткову угоду до договору та сплачено різницю між внесеною платою та платою за проведення громадського обговорення згідно наказу Міндовкілля від 03.09.2020 № 117 з урахуванням плати за проведення громадських слухань, або за зверненням суб’єкта господарювання повернено сплачені кошти відповідно до укладеного договору та укладено новий договір з розміром плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля згідно наказу Міндовкілля від 03.09.2020 № 117 з урахуванням плати за проведення громадських слухань.

Громадські слухання проводяться відповідно до вимог Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 989, за виключенням того, що вони відбуваються в режимі відеоконференції

Ознайомитися з детальним роз’ясненням можна за наступним посиланням