Відбулася нарада з налагодження селективного збору сміття в громаді

19 жовтня 2021 року спеціалісти Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації прийняли участь у семінарі “Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження в Закарпатській області: Налагодження селективного збору сміття в громаді”.

Робота з розчищення русл річок Боржава та Латориця триває

Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький очищення русл річок Закарпаття від сміття продовжується.

За його словами, рятувальники, працівники водного господарства працюють зараз у межах р. Боржави та на кількох ділянках р. Латориці. Очікують, що за сприятливих умов роботи триватимуть близько двох тижнів.

Проект APENA 3 та поводження з твердими побутовими відходами

7 Вересня, 2021 року, в продовженні роботи над реалізацією Проєкту APENA 3, за участі головних бенефіціарів Проєкту APENA 3 – Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерства розвитку громад та територій України відбулося онлайн-обговорення Опитувальника збору даних – Поводження з твердими побутовими відходами у пілотних областях за участі фахівців Департаменту екології та природних ресурсів та Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Закарпатської обласної державної адміністрації.

Проект APENA 3 та реалізація законодавства у сферах ОВД та СЕО

7 вересня 2021 року в рамках проєкту APENA 3 відбулося онлайн-обговорення Опитувальника поточного адміністративного потенціалу щодо впровадження та реалізації законодавства у сферах ОВД, СЕО для реалізації Завдання 1.1 Компонента 1 та інших питань по Проєкту APENA 3 за участі фахівців Департаменту екоресурсів Закарпатської облждержадімінстрації.

Збережемо чорного лелеку!

Сьогодні існує реальна загроза істотного скорочення чисельності виду Чорного лелеки (Ciconia nigra L.) внаслідок впливу господарської діяльності. Насамперед, це спосіб ведення лісового господарства, який на практиці не передбачає збереження місць гніздування рідкісних видів, серед них і чорного лелеки, навіть у гніздовий сезон; постійне зростання антропогенного навантаження на лісові масиви (збір грибів і ягід), особливо в розпал гніздового періоду; зменшення кількості старих дерев, на яких лелека може влаштовувати гнізда. Негативними факторами впливу на стан популяцій виду також є осушувальна меліорація, порушення гідрологічного режиму, рубки та заготівля деревини, розорювання лук, браконьєрський відстріл, турбування в гніздовий період та низький рівень екологічної свідомості та знань.