3 березня – Всесвітній день дикої природи

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН на 68-й сесії проголосила 3 березня (день підписання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES)  1973 р) Всесвітнім днем дикої природи з метою підвищення обізнаності про диких тварин та рослин у світі. При цьому Секретаріат CITES було визначено координатором з дотримання цього особливого дня для дикої природи в календарі ООН.

Видобуток гравію чи розчищення русел річок: відбулося засідання постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів Закарпатської облради

Про способи вирішення давньої проблеми руйнування русел річок через незаконний видобуток гравійно-піщаних сумішей ішлося на засіданні постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів. Крім того, депутати обговорили проекти рішень, що стосуються надання закарпатським пралісам статусу пам’яток природи та щодо внесення змін до Програми охорони природного навколишнього середовища на 2021-2023 роки.

Щодо проведення курсів підвищення кваліфікації: Екологічна та промислова безпека при поводженні з відходами виробництва та споживання.

З метою виконання “Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 106, та реалізації державної політики у сфері поводження з відходами, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління на базі кафедри екологічної безпеки організовує курси підвищення кваліфікації за 30-годинною програмою на тему: “Екологічна та промислова безпека при поводженні з відходами виробництва та споживання” (1 кредит ЄКТС).

Ліквідація сміттєвих заторів та завалів на річках Закарпатської області.

Питання ліквідації сміттєвих заторів та завалів на річках Закарпатської області перебуває на особливому контролі голови Закарпатської обласної державної адміністрації. За його дорученням розпочато перший етап активних заходів по вирішенню критично важливого для області питання, пов’язаного з накопиченням сміття та подальшого відтоку його до суміжних країн.

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого, в день заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

Цей день започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей та вперше відзначено у 1997 році. З того часу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організовується низка інформаційних кампаній та природоохоронних акцій по всьому світу.