Адміністративно-територіальне розташування:
Регіональний ландшафтний парк „Синяк” розташований на території Мукачівського району на земляк ДП „Мукачівське ЛГ” та Мукачівської РДА
Загальна площа парку – 4631,2918 га
Історія створення:
Створений Рішення обласної ради від 26 травня 2011 року №229 „Про створення регіонального ландшафтного парку місцевого значення „Синяк”.
РЛП створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів гірської території Мукачівського району Закарпатської області з типовими та унікальними природними й історично-культурними комплексами. Що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення, створення та розвитку в межах відповідних зон РЛП.
Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою регіонального значення.
Управління РЛП „Синяк” покладено на комунальне підприємство „Центр сприяння розвитку туризму „Синяк”, якому Кабінетом Міністрів України надано погодження на розміщення об’єкта – туристичного комплексу, що є складовою частиною регіонального ландшафтного парку місцевого значення „Синяк””
Фауна регіонального парку:
На території РЛП зустрічається 10 видів риб, чотири види занесені до Червоної книги України: мінога карпатська, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська та минь річковий.
У межах території РЛП виявлено 9-13 видів земноводних та рептилій, 5 видів плазунів. Усі ці види охороняються Бернською конвенцією. Крім цього серед них 3 види, що охороняються Міжнародними союзом охорони природи (IUCN): тритон гребінчастий, тритон дунайський, кумка червоночерева.
У межах територій виявлено 16 видів ссавців занесених до Червоної Книги України зокрема такі рідкісні види як, кутора мала, кіт лісовий, видра, підковик малий, підковик великий, нічниця довговуха, широко вух європейський. Слід відмітити що масиви Вулканічного хребта є осередком існування оленя благородного, козулі.