Українські Карпати це територія з унікальною природою, багатою як на ландшафтне, так і на біологічне різноманіття. В одному з мальовничих куточків цього регіону 5 січня 1989 року було створено національний природний парк “Синевир”, площа якого займає 40400 га. Першочерговим завданням національного парку є охорона й відтворення природних екосистем, а також науково-дослідна робота.

Народження національного природного парку “Синевир” пов’язане з унікальним за своєю красою гірським озером під небесами із співзвучною назвою Синевир. Для збереження цього чарівного творіння природи у 1974 році було організовано ландшафтний заказник державного значення “Синевирське озеро”, а у 1989 році створено НПП “Синевир”, який взяв під охорону й ряд інших цінних природних об’єктів верхів’я Тереблянської долини Міжгірського району Закарпатської області.

Унікальність природи цього куточку Карпат полягає в її неповторності і естетичній цінності ряду об’єктів, зокрема озер Синевир і Озірце, болотних угідь Глуханя і Замшатка, гір Стримба і Негровець… А ще тут мальовничі краєвиди, дзюркотливі потічки, бурхливі водоспади, вічнозелені ліси  усе, що, наче магнетичною силою, притягує мандрівників не лише з України, але й з усього світу.

Альманах складається з наступних розділів:

Гірські системи НПП “Синевир”
Озеро Синевир
Озеро Озірце
Реабілітаційний центр бурого ведмедя
Водоспад на Тереблі
Болото Глуханя
Музей лісу і сплаву
Водосховище на ріці Теребля
Село Колочава
Церква Святого Духа в селі Колочава
Церква святого Михайла в селі Негровець
Музей “Старе село”
Музей “Лінія Арпада”
Музей “Стара школа”
Карта-схема НПП “Синевир”