Інформація для суб’єктів господарювання

Щодо зміни оплати за проведення громадського обговорення планованої діяльності

 27 жовтня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 03 вересня 2020 № 117 «Про затвердження Розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2020 року за № 1003/35286.

Втратив чинність наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 30 травня 2018 року № 182 «Про затвердження Розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля».

Наказом Міндовкілля від 03 вересня 2020 № 117:

– знижено розмір плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля, яке проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину;

– передбачено диференціацію плати за категоріями планованої діяльності, що визначені статтею 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;

– визначено різницю між внесеною платою, яку сплачує суб’єкт господарювання у разі, якщо на будь-якій стадії розгляду звіту з оцінки впливу на довкілля виявиться, що планована діяльність може мати значний транскордонний вплив, та різницю між внесеною платою, яку сплачує суб’єкт господарювання у разі, якщо на будь-якій стадії розгляду звіту з оцінки впливу на довкілля виявиться, що планована діяльність може мати вплив на довкілля двох і більше областей.

З метою уніфікації і підвищення якості проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля наказом Міндовкілля від 28 жовтня 2020 року № 214 затверджено Примірну форму Договору проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля, з якою можна ознайомитися за посиланням https://mepr.gov.ua/documents/3096.html

Для уникнення помилок при оформленні договорів проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля, просимо заповнювати договори відповідно до зразка, розробленого на основі примірної форми.

Замовник заповнює два примірники договору та направляє підписані договори до департаменту екології та природних ресурсів, який здійснює реєстрацію цих договорів.

Щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

У зв’язку з набранням чинності 17 липня 2020 року Законом України від 18.06.2020 № 733-IX «Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України рекомендовані покрокові дії, які передбачають проведення громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля для суб’єктів господарювання, зокрема:

1) Підготувати оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля (далі – Оголошення) за формою та відповідно до вимог, що встановлені Порядком передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1026 (далі – Порядок).

В абзаці 4 пункту 5 Оголошення після слів «Громадські слухання (перші) відбудуться» зазначають «Дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань не визначено; тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді)»;

2) Забезпечити опублікування Оголошення в друкованих засобах масової інформації (не менше двох) і розміщення на дошках оголошень відповідно до пункту 3 статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;

3) Відповідно до пункту 6 Порядку завантажити через електронний кабінет Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (далі – Реєстр) відповідної реєстраційної справи про оцінку впливу на довкілля всі необхідні документи для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.

Далі громадське обговорення проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» із змінами, внесеними згідно із Законом України від 18.06.2020 № 733-IX, у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді).

Окремо зазначається, що відповідно до пункту 16 Порядку суб’єкт господарювання вносить плату за проведення громадського обговорення на рахунок, визначений уповноваженим територіальним органом або уповноваженим центральним органом, до подання звіту з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.

Розмір оплати встановлено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 30.05.2018 № 182 «Про затвердження Розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.2018 р.  за № 676/32128.

Детальніше про рекомендації Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України можна дізнатися за посиланням https://menr.gov.ua/content/ocinka-vplivu-na-dovkillya-ediniy-reestr.html

Щодо закону України „Про оцінку впливу на довкілля”

18 грудня 2017 року введено в дію Закон України „Про оцінку впливу на довкілля”, прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII). Втратив чинність Закон України „Про екологічну експертизу”.

Кабінетом Міністрів України прийнято відповідні постанови, а  саме :

  • Постанова №1010 від 13.12.2017 «Про критерії визначення планованої діяльності, її розширення та зміни, які не підлягають оцінці впливу на довкілля»;
  • Постанова №889 від 13.12.2017 «Про порядок проведення громадських слухань у процесі ОВД»;
  • Постанова №1026 із змінами від 13.12.2017 «Про порядок передачі документації для надання висновку з ОВД та фінансування ОВД та Порядок ведення Єдиного реєстру з ОВД».

Здійснення ОВД є обов’язковою до прийняття рішення про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті 3 та частиною 3 та 4 статті 5 Закону.

Процедура ОВД передбачає: підготовку повідомлення про плановану діяльність, звіту з ОВД; оголошення про початок громадського обговорення звіту з ОВД; проведення громадських слухань; врахування всіх пропозицій на зауважень громадськості щодо планової діяльності; надання висновку з ОВД.

ОВД спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Планована діяльність – планована господарська діяльність, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище.

Мінприроди України (уповноважений центральний орган) здійснюватиме ОВД у випадках, визначених частинами третьою та четвертою статті 5 та частиною 2 статті 3 Закону, а Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрацій (уповноважений територіальний орган) здійснюватимуть ОВД видів планованої діяльності та об’єктів, які віднесені Законом до другої категорії (частина 3 статті 3 Закону).

Відповідно до законодавства з 18 грудня 2017 року:

– подача суб’єктом господарювання документів з ОВД здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з ОВД;

– чітко визначені стадії подачі, строки подання, опрацювання та зразки документів, визначених у Законі та Постановах Кабінету Міністрів України необхідних для отримання висновку з ОВД або висновку з оцінки транскордонного впливу на довкілля;

– визначено порядок встановлення плати за забезпечення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля та напрями, за якими можуть використовуватись кошти.

Згідно з Законом ведення Єдиного реєстру з ОВД покладено на уповноважений центральний орган – Міністерство екології та природних ресурсів України.

 

Контакти для зв’язку:

Відділ оцінки впливу на довкілля та моніторингу навколишнього середовища, начальник відділу – Урись Ігор Омелянович, тел. 61-67-01.

 

 


Коментарі закриті.